"Eurojedynka"

Konkurs Piosenki Europejskiej
12 maja 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XIV Gimnazjalny Konkurs Piosenki Europejskiej „Eurojedynka”. Corocznie nasi uczniowie biorą udział w tym konkursie. Również w tegorocznej edycji wystartowało 4 uczniów klas II. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim. Patrycja Suska, uczennica klasy IId zaśpiewała piosenkę angielską „Thank you very much”, Aleksandra Mrówczyńska, uczennica klasy IIc piosenkę hiszpańska „Sofia”, a duet Sara Szulc, uczennic klasy IIb i Krzysztof Wojtasik, uczeń klasy IIe piosenką francuską „”Je ne t’en veux pas”.
W trakcie obrad jury, publiczność mogła podziwiać zwyciężczynię XII konkursu „Eurojedynka” Julię Kafar, absolwentkę naszego gimnazjum, która wyśpiewała sobie I miejsce.
W tegorocznej edycji konkursu triumfowało gimnazjum nr 4.
I miejsce ex aequo zdobyli uczniowie: Patrycja Suska i duet Sara Szulc i Krzysztof Wojtasik.
Gratulujemy laureatom