Podsumowanie konkursu "W imię miłości ojczyzny"

„ Jest w duszy polskiej ukryty zakątek,
Gdzie błądzą ciche lat umarłych cienie,
Leży tam kamień grobowych pamiątek,
A pod kamieniem krwawi się Wspomnienie”
  1. Oppman „Pięciu Poległych”
10 maja 2017 roku na Dziedzińcu  Centrum idei „ku Demokracji” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom 16- stej edycji konkursu historycznego „W imię miłości ojczyzny”. Organizatorem tego wydarzenia było Gimnazjum nr 4, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim oraz Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej. Laureatką konkursu została uczennica Gimnazjum nr 4, Julia Węglarska.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem mgr Katarzyny Koziorowskiej przygotowali  montaż słowno-muzyczny poświęcony upamiętnieniu tragicznych wydarzeń  zbrodni katyńskiej z roku 1940. Spektakl łączył w sobie treści związane z przeszłością oraz współczesne pojmowanie patriotyzmu, jako jednej z najważniejszych postaw współczesnego obywatela. Dzięki różnym formom symbolicznego przekazu artystycznego, zaproszeni goście, mogli doświadczyć głębokich przeżyć,  bogatych we wzruszające wspomnienia o czasie, który wciąż dla Polaków stanowi jedną z najważniejszych kart historii.