Konkurs gimnazjalny "Biblioteka moich marzeń"
W dniach 6 marca - 12 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum nr 4 została zorganizowana zbiórka książek dla polskich dzieci w szkołach podstawowych i gimnajach na Ukrainie.
W Gimnazjum nr 4 ostatnie dni przed rozpoczęciem ferii zimowych upłynęły pod znakiem akcji "Bezpieczne ferie".
Uczniowie klas drugich, w ramach akcji promującej czytelnictwo, postanowili przed świętami Bożego Narodzenia zachęcić wszystkich do podarowania książki pod choinkę. Prezentowali pozycje, które w większości znajdują się w bibliotece szkolnej, m.in. cykl o Wiedźminie, Metro, sześcioksiąg J.R.R. Tolkiena, a także sagę o braciach Benedictach.
15-11-2016

Qiuz czytelniczy

„ZAGADKI (NIE) TYLKO POETYCKIE”
25.10.2016r. odbył się międzyklasowy quiz czytelniczy „Zagadki (nie) tylko poetyckie”.
Quiz obejmował następujące konkurencje:
- odgadnięcie tytułu i autora na podstawie fragmentu;
- rozpoznanie rekwizytu charakterystycznego dla danej książki;
- dopasowanie zdjęć postaci do tytułu książki;
- przedstawienie w postaci rebusu tytułu książki;
- rozwiązanie testu.

Pod takim tytułem odbył się cykl lekcji dla gimnazjalistów naszej szkoły, które przygotowali uczniowie klasy II c i III b.
Uczniowie klas I i II b w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych realizowali projekt edukacyjno-ekologiczny „Zielone gry”. Uczyli się grać w gry planszowe: „Ropa z Catanu”, „Władcy Doliny”, które poszerzały ich wiedzę na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów.
14-06-2016

Noc Bibliotek

Wolno czytać w Gimnazjum nr 4
Noc Bibliotek za nami, 3.06.2016 r., w piątek włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji.

Ogólnopolska akcja masowego czytania -  „ Jak nie czytam, jak czytam”

Aby wprowadzić społeczność Gimnazjum nr 4 w świąteczny nastrój, uczniowie klas IC, IIIA przygotowali spotkanie czytelnicze „Jak bohaterowie literaccy spędzają Boże Narodzenie?”. Czytano fragmenty wybranych utworów, których bohaterowie przeżywali święta w różnorodny sposób.